1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da yasak 33’üncü gününde
Sur'da yasak 33’üncü gününde

Sur'da yasak 33’üncü gününde

Sur İlçesi’nde 6 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı 33’üncü gününe girerken, mahallelere yönelik operasyonlar ve çatışmalar sürüyor.

A+A-

Tek Kapı ve Urfa Kapı’da gidiş gelişler olağan hale gelirken, Şêx Said Meydanı ve Gazi Caddesi’nde ise girişler kontrollü yapılıyor.
 
Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde 6 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı 33’üncü gününde devam ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Gazi Caddesi’nde kaldırılan yasağın ardından ilçeye giriş çıkışlar kontrollü bir şekilde yapılırken, Tek Kapı ve Urfa Kapı’daki barikatlar kaldırılarak geçişler olağan hale geldi. Şêx Said (Dağkapı) Meydanı’nda ise bariyerler halen dururken, yasak mahallelerde operasyonlar ve çatışmalar sürüyor. İlçeye yapılan askeri ve zırhlı araç sevkıyatı da devam ediyor.
 
2 polisin yaşamını yitirdiği noktada çatışmalar


Dün gece boyunca çatışmalar sürerken, patlama ve silah sesleri yükseldi. Kurşunlu Camisi yakınlarından mahalleye girmeye çalışan tankın, meydana gelen patlamada hasar gördüğü belirtildi. Hasırlı Mahallesi'nde çıkan çatışmada ise önceki gün 2 polis yaşamını yitirmişti.


Yine mahallede polis ve askerlerin kullandığı evde patlama yaşandığı, patlamada ölü ya da yaralı olup olmadığı öğrenilemedi. Hasırlı Mahallesi'nde hendekleri kapatmak için sokaklara giren bir zırhlı kepçeye yönelik roketatarlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda kepçe hasar gördü. 

Evlerde yangın


Savaş Mahallesi'nde bomba atarlı saldırılar sonucunda birçok evde yangın çıktı.

 

Çatışmaların devam etmesi nedeniyle yangınlara yurttaşların müdahalesi gerçekleşemezken yangınlardan dolayı büyük çapta hasar meydana geldi. Yaşanan çatışmalarda Haci Hamit Cami minaresinin de zarar gördüğü öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler