1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da yasak 24üncü gününe girdi
Sur'da yasak 24üncü gününe girdi

Sur'da yasak 24üncü gününe girdi

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar devam ediyor.

A+A-

Şiddetli çatışmaların yaşandığı ilçedeki tahribat her geçen gün artıyor. Sur ilçesinin 6 mahallesi ve bir caddesi ile girişindeki Şeyh Sait Meydanı’nda 2 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 24’üncü gününde devam ediyor.

Verilen 17 saatlik aranın ardından askerin de tanklarla girdiği ilçede, operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. Sürekli takviye polis ve askerlerin gönderildiği ilçeden yükselen çatışma sesleri kesilmiyor. Tankların ve zırhlı Kobra araçlarının barikatları ateş altına tuttuğu ilçedeki operasyonların Fatih Paşa Mahallesi’nde yoğunlaştığı belirtiliyor.


İlçede, PKK’lılar ile güvenlik güçleri arasında sık sık sıcak temaslar da yaşanıyor. Genelkurmay’ın son açıklamasına göre, çatışmalarda 33 saldırgan etkisiz hale getirildi. İlçede, yasak süresi boyunca, 2 uzman çavuş ve 2 özel harekat polisi şehit olurken, çoğunluğu özel harekat polisi 38 güvenlik görevlisi de yaralandı.


Evlerinin büyük bir çoğunluğunun boş olduğu yasaklı mahallelerde yaşanan çatışmalarda bilançonun yanı sıra tahribat da her geçen gün artıyor. Elektrik ve su şebekelerinin zarar gördüğü ilçede, birçok ev yerle bir oldu. Birçok ev ise sıkılan kurşun ve atılan roketler yüzünden ciddi zararlar görürken, söz konusu bölge harabeye dönüştü.
(MP-AŞ-Y)

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler