1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur’da yaralanan çocuğun durumu iyiye gidiyor
Sur’da yaralanan çocuğun durumu iyiye gidiyor

Sur’da yaralanan çocuğun durumu iyiye gidiyor

Sur’da günlerdir süren çatışmalar sonucu ilçenin yasak olmayan mahallesinde çatışmaların olduğu bölgeden gelen bir şarapnel parçası ile yaralanan 9 yaşındaki Ramazan Bertan’ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

A+A-

Sur ilçesinde süren çatışmalarda atılan bomba atarlardan birinin akşam saatlerinde ilçenin yasak olmayan Ziya Gökalp Mahallesin'de bulunan bir eve isabet etmesi sonucu 9 yaşındaki Ramazan Bertan isimli bir çocuk yaralandı.

Yaralanan Bertan’ın komşuları tarafından özel araçla Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenilirken, çocuğun durumunun iyi olduğu ve kolundan yaralandığı öğrenildi. Bertan’ın sağ koluna isabet eden şarapnel parçasından kaynaklı liflerinin koptuğu belirtildi.
 
“Arkadaşlarımla top oynarken bomba patladı”
 
Yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan Bertan, olay esnasında evlerinin önünde top oynadığı ve o esnada bir patlamanın gerçekleştiğini ifade etti. Bertan, “Bomba duvara isabet etti ve büyük bir gürültü ile patladı. Patlayan bombanın parçaları üzerime doğru geldi ve kolumdan yaralandım. Sesi duyan komşularımız hemen beni alıp araçla hastaneye getirdiler” dedi.
 
“Televizyon izlerken üzerimize parçalar geldi”
 
Yaralanan Bertan’ın, ninesi Nahide Güler olayı şöyle anlattı:


“İçeride torunlarım ve gelinim ile birlikte televizyon izliyorduk. Birden bir patlama sesi geldi ve daha sonra kırılan cam parçaları üzerimize doğru gelmeye başladı. Cam kırıklarının gelmesiyle birlikte torunlarım hemen çığlık atmaya başladılar ve hemen sonrasında Ramazan’ın yaralandığını gördük. Allah yaşananları kabul etmesin. Bu tür durumların yaşanmasını istemiyoruz”

HABERE YORUM KAT

1 Yorum
    İlgili Haberler