1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da tuzaklanmış bomba düzeneği bulundu
Sur'da tuzaklanmış bomba düzeneği bulundu

Sur'da tuzaklanmış bomba düzeneği bulundu

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 103 gün aradan sonra operasyonların tamamlanmasının ardından başlatılan arama tarama faaliyetleri devam ediyor.

A+A-

Özel harekat polisleri tarafından sürdürülen arama tarama faaliyetlerinde PKK'lıların bir düdüklü tencere içerisine döşediği bomba düzeneği bulunarak imha edildi. 


Sokağa çıkma yasağının devam ettiği ancak operasyonların durdurulduğu Sur ilçesinde PKK'lılar tarafından yollara, sokaklara, binalar ve yıkılan enkazlar döşenen patlayıcıların temizlenmesi için başlatılan arama tarama faaliyetleri devam ediyor. Özel harekat polisleri tarafından başlatılan arama tarama faaliyetlerinde bütün binalar, sokaklar, cadde ve yıkılan enkazlarda teker teker arama yapılarak olası tuzaklar imha ediliyor.

 

Önceki gün başlatılan arama tarama faaliyetleri tüm hızıyla devam ederken, bina ve enkazlarda çalışmalarını sürdüren güvenlik kuvvetleri PKK'lılar tarafından bir düdüklü tencere içerisine döşenen bomba düzeneği bulundu. Bomba düzeneğinin etrafında güvenlik önlemi alınırken, bölgeye gelen bomba imha uzmanları tarafından düzenek üzerinde çalışma yapıldı. İncelemelerini tamamlayan bomba imha uzmanları daha sonra düzeneği imha ederek etkisiz hale getirdi.


Sur ilçesinde polis ekipleri tarafından arama tarama faaliyetleri devam ediyor.


(AKK-AŞ-Y)

 

HABERE YORUM KAT