1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da operasyon 75’inci gününe girdi
Sur'da operasyon 75’inci gününe girdi

Sur'da operasyon 75’inci gününe girdi

DİYARBAKIR- Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde güvenlik güçlerinin PKK'lılara yönelik operasyonları 75’inci gününe girdi.

A+A-

Dumanların yükseldiği ilçede yer yer güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çatışmalar yaşanırken, Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 6 PKK'lının daha etkisiz hale getirildiği, Sur ilçesinde öldürülen PKK'lı sayısının 196'ya çıktığı belirtildi. 


PKK mensuplarınca Sur ilçesinde açılan hendekleri ve barikatları kaldırma operasyonu 75’inci gününe girdi. Güvenlik güçlerinin sabah saatlerinde başlattığı operasyonda Hasırlı Mahallesi'nde bulunan bazı hendekler kapatıldı. PKK'lılar  tarafından kurulan barikatlar da kontrollü olarak yıkıldı. Operasyonların sürdüğü ilçede esnaf kepenk açmazken, polis ekipleri yasağın olmadığı bölgelere giriş ve çıkış yapan vatandaşlarda güvenlik amacıyla üst araması yaptı. Operasyonların sürdüğü bazı mahallelerde ise dumanların yükseldiği görüldü.

196 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ


Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Sur ilçesinde 6 PKK'lının daha etkisiz hale getirilerek, bugüne kadar öldürülen PKK'lı sayısının 196'ya çıktığı belirtildi. Açıklamada, "Diyarbakır Sur’da devam eden operasyonda 6 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, toplam etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 196 oldu" denildi. 


Açıklamada Sur'daki operasyonlarda bir adet av tüfeği ve bir adet jeneratör ele geçirildiği, altı adet el yapımı patlayıcının da imha edildiği bildirildi. İlçede operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor.


(BE-AKK-CC-Y)

HABERE YORUM KAT