1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da mesafe 250 metreye düştü!
Sur'da mesafe 250 metreye düştü!

Sur'da mesafe 250 metreye düştü!

Sur'da güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasındaki mesafe 250 metreye düştü.

A+A-

PKK'lılar betonla çevreleyerek hususi inşa ettikleri sığınak evini keskin nişancılarla koruma altına aldı. Sur ilçesindeki Süleyman Nazif İlkokulu ve Mardinkapı İlkoklu arasındaki bölgede mevzilenen PKK'lılar hususi inşa ettikleri sığınak evini keskin nişancılarla koruma altına aldı. Militanlar, saklanılan bu alanı beton ile güçlendirdi. Evin çevresine de elektronik patlayıcılar döşedi.

LAĞIM KANALINDA ERZAK KORİDORU

Yenişafak'ın haberine göre; Kobani'de PKKlıları eğiten YPGlilerin de Diyarbakır'ın Sur ilçesinde emniyet güçleriyle çatıştığı iddia edildi. Zaman vakit çatışma alanlarında kara üniformalı kişilerin bulunduğu belirtilirken, YPG'lilerin miğfer kullanması dikkat çekti.

Bölgede Suriye'nin Kobani bölgesinden gelen 5-7 keskin nişancının emniyet güçlerine ateş açtığı belirtiliyor. Ele geçirilen malzemeler ise  PKK'lı keskin nişancıların hususi olarak eğitildiğini ortaya koyuyor. Daha iyi nişan almak için göz büyütücü damla kullanan teröristlerin, yel mesafesini ölçen cihazlar kullanmaya başladıkları da belirtiliyor. HDPli belediyelerin genişlettiği lağım kanallarının ise erzak koridoru olduğu belirlendi.

İKİ OKUL ARASINA SIKIŞTILAR

Sur ilçesinde Süleyman Nazif İlkokulu ile Mardinkapı İlkokulu arasında kalan sokaklar, örgütün nihai çırpınışlarına sahne oluyor. Bu bölgede bir alana sıkışan militanlar, laf konusu bölgenin ortasında yer alan bir binayı sığınak olarak kullanıyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler