1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da kadın toplantısı
Sur'da kadın toplantısı

Sur'da kadın toplantısı

BDP Sur Belediye Eş Başkan adayı Fatma Şık Barut, Mahalle Meclislerinin kadın üyeleriyle bir araya gelerek, sorunlar konusunda görüş alışverişinde bulundu.

A+A-
BDP Sur Belediyesi Eş Başkan adayı Fatma Şık Barut, mahalle meclislerinde bulunan kadınlarla bir araya gelerek yerel yönetimlerde yapılacak uygulamaları görüştü.
 
BDP yerel seçim çalışmaları kapsamında Sur ilçesinde halk toplantıları yapmaya devam ediyor. BDP Sur Belediye Eş Başkan adayı Fatma Şık Barut, Lalebey, İskenderpaşa Dabanoğlu, Bağıvar, Çarıklı ve Hasırlı Mahalle Meclisleri'nin kadın üyeleriyle bir araya geldi. Mahallelerde ve köylerde kurulacak meclisler üzerine bir araya gelip ve bu meclislerin işleyişi ile konuşan Eş Başkan adayı Fatma Şık Barut, mahallelerde alınacak kararlar kurulacak meclislerde alınacak dedi. Barut “ Biz kadılnar olarak sadece seçimde değil kurulacak olan meclislerde de yer almalıyız. Çünkü yaşadığımız alanların sorunlarını bizler daha iyi biliyoruz. Kurulacak olan meclislerde yapılması gerekenleri birlikte tartışıp kararlar alacağız. Kararlar belediyelerde değil kurulacak olan meclislerde alınacak” dedi.
 
Kadınlarla birlikte Hz. Süleyman Camii'ne gidip oradaki kadınlarla sohbet ettiler.

HABERE YORUM KAT