1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da iki eve top mermisi parçaları isabet etti
Sur'da iki eve top mermisi parçaları isabet etti

Sur'da iki eve top mermisi parçaları isabet etti

Sur'da sokağa çıkma yasağı 54'üncü gününde devam ederken, top atışları ile sürdürülen saldırılar sonucu top mermilerinin şarapnel parçaları, İskenderpaşa ve Ziya Gökalp mahallelerinde bulunan iki ev ve bir eczaneye isabet etti. Şans eseri ölen ya da yaral

A+A-

Diyarbakır'ın Sur’daki çatışmalarda atılan toplar yasak ve çatışma olmayan mahalleler için risk oluşturmaya devam ediyor. Sur'daki yoğun top atışlarında kullanılan top mermilerinin parçaları, İskenderpaşa Mahallesi Büyükakar Sokak'ta bulunan 4. kattaki bir eve isabet etti. Top parçaları duvarı delerek içeri girerken, şans eseri evde ölen ya da yaralanan olmadı.


3 Ocak günü Sur'dan atılan tank mermisi aynı sokakta bulunan Melek Alpaydın'ın evine isabet etmiş ve Alpaydın yaşamını yitirmişti.

Havan ve tank toplarının aralıksız atıldığı ilçede, Melik Ahmet Caddesi üzerinde bulunan bir eczaneye de şarapnel parçaları isabet ederken, Ziya Gökalp Mahallesi Dengbêjler Evi'nin karşısında bulunan bir evin terasına da şarapnel parçaları isabet etti. Her iki yerde de can kaybı yaşanmazken, ciddi hasar oluştuğu görüldü. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler