1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da hendek, barikat ve eyp'ler temizliyor
Sur'da hendek, barikat ve eyp'ler temizliyor

Sur'da hendek, barikat ve eyp'ler temizliyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, sokağa çıkma yasağının ardından PKK'ya yönelik başlatılan operasyon 51'inci gününde devam ederken, güvenlik kuvvetleri PKK'dan temizledikleri bölgelerde iş makineleri ile hendek ve barikatları kapatıp, patlayıcılar

A+A-

PKK'lıların yoğunlukta bulunduğu Sur ilçesi Hasırlı mahallesi Yıkıkkaya Sokak güvenlik kuvvetleri tarafından tamamen temizlendi.

PKK'lılar tarafından açılan hendek ve barikatlar tek tek kapatılırken, bölgede tespit edilen el yapımı patlayıcılar imha ediliyor. Asker ve polis tarafından kontrolün sağlandığı bölgeye götürülen iş makineleri ile hendek ve barikatlar temizleniyor.

Karayolları ve Devlet Su İşleri bünyesindeki iş makineleri asker ve polis gözetiminde bölgeye götürülerek kazılan hendek kapatıldı, barikatlar tek tek kaldırıldı. İş makineleri çalışırken Polis Özel Harekat ve Jandarma Özel Harekat timleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. İş makineleri ile hendek ve barikatlar temizlenirken, PKK'lılar tarafından bölgeye döşenen EYP'ler tek tek bulunup imha ediliyor. Bir yandan PKK'lıların geride bıraktığını temizleyen asker ve polis, diğer yandan bölgede operasyonlarını sürdürüyor. İş makineleri hendek ve barikatları kazdığı sırada silah sesleri yoğun bir şekilde duyulmaya devam ediyor.


(AKK-HO-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler