1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur’da hasar tespit çalışmaları sürüyor
Sur’da hasar tespit çalışmaları sürüyor

Sur’da hasar tespit çalışmaları sürüyor

Diyarbakır’ın tarihi ilçesi Sur’da yaşanan olaylardan olumsuz etkilenen ev, işyeri ve araç sahiplerine Sur Kaymakamlığı tarafından yardım eli uzatıldığı bildirildi.

A+A-

Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için Diyarbakır Valiliğinin tahsis ettiği ödenek hızlı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı belirtildi.


Sur İlçe Kaymakamlığı’ndan bildirildiğine göre, bir süredir olaylar yaşanan ilçede, vatandaşlar gerek psikolojik gerekse maddi anlamda sıkıntılardan dolayı devlet yetkililerinden yardım eli uzatılması çağrısında bulundu. Bu duruma kayıtsız kalmayan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un talimatları çerçevesinde Sur Kaymakamlığı bir komisyon kurarak zarar gören yerleri yerinde inceleyip görülen hasarları tespit ederek rapor haline getirdi.

Hasırlı, Fatih ve Dabanoğlu mahallelerinde yaşayan vatandaşların daha fazla hissettiği olaylarda,  birçok tarihi yapının da zarar gördüğü belirlenmişti. Zarar gören bir çok mesken, işyeri, araç ve ibadethane için vatandaşların hesabına nakdi ödemeler yapıldı.


Sur kaymakamlığı tarafından mesken, işyeri ve araçların gördüğü zararlara yönelik başlatılan çalışmalar ilçe halkı tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Kaymakamlığın başlattığı bu çalışmaların kendilerini daha güvende hissetmelerine olanak sağladığını belirten vatandaşlar, emeği geçen ve destek veren tüm devlet yetkililerine şükranlarını sundular.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler