1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da çatışmalar sürüyor
Sur'da çatışmalar sürüyor

Sur'da çatışmalar sürüyor

DİYARBAKIR- Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur ilçesinde operasyonlar tüm hızıyla sürürken, şiddetli çatışmaların yaşandığı ilçeden dumanlar yükseliyor.

A+A-

Hendek ve barikatların kaldırılması ve saldırganların etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonlar nedeniyle Sur ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 43’üncü gününde devam ediyor.

 

Operasyonların tüm hızıyla sürdüğü ve Genelkurmay Başkanlığı’nın son açıklamasına göre 88 saldırganın etkisiz hale getirildiği ilçede dün gece yarısından itibaren yeniden çatışma yaşanmaya başladı. Çatışmaların bugün öğle saatlerine kadar devam ettiği ve gittikçe şiddetlendiği ilçe silah ve patlama sesleriyle yankılanırken, saldırganların yaktığı binalardan çıkan dumanlar da gökyüzünü kapladı.


İlçede, bir taraftan operasyonlar sürerken, diğer taraftan saldırganların temizlendiği mahallelerdeki hendeklerin ise kapatılması için çalışma başlatıldı. İlçeye, hendeklerin kapatılması için Devlet Su İşlerine (DSİ) ait kamyonlarla toprak nakli yapıldı.


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT