1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur’da çatışmalar şiddetlendi
Sur’da çatışmalar şiddetlendi

Sur’da çatışmalar şiddetlendi

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Diyarbakır’ın Sur ilçesinde çatışmalar şiddetlendi.

A+A-

Yasağının devam ettiği;  Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinin bir kısmında çatışmalar devam ediyor.

Sık sık silah ve patlama seslerinin geldiği ilçeden dumanların yükselirken, çatışma sesleri şehrin birçok yerine ulaşıyor. Operasyonların aralıksız sürdüğü ve sürekli çatışmaların yaşandığı ilçede evler harabeye dönüştü.
 
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 82'inci gününe girdi. Çatışmaların yoğunlaştığı bölgelerden dumanlar yükseliyor. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği;  Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinin bir kısmında çatışmalar devam ediyor.
 
Sık sık silah ve patlama seslerinin geldiği ilçeden dumanların yükselirken, çatışma sesleri şehrin birçok yerine ulaşıyor. Operasyonların aralıksız sürdüğü ve sürekli çatışmaların yaşandığı ilçede evler harabeye dönüştü. Güvenlik kuvvetleri tarafından kontrol altına alınan bölgelerdeki hendek ve barikatlar bölgeye götürülen iş makineleri tarafından kapatılıyor.
 
Öte yandan Sur’da elektriklerin uzun süreden beri olmadığı ve yer yer su kesintilerinin yaşandığı belirtildi.

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT