1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da çatışma nedeniyle elektrikler kesik
Sur'da çatışma nedeniyle elektrikler kesik

Sur'da çatışma nedeniyle elektrikler kesik

DİYARBAKIR - Diyarbakır Sur ilçesinde yaşanan çatışmalar sırasında bazı elektrik trafoları ve iletim hatlarının hasar görmesi nedeniyle, bazı mahallelere elektrik verilemediği belirtildi.

A+A-

Diyarbakır Valiliği,  olaylar nedeniyle halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla İl İdaresi Kanunu gereğince Pazar günü saat 05.00'dan geçerli olmak üzere merkez Sur ilçesinin Abdaldede, Alipaşa, Cami Kebir, Cami Nebi, Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, İskenderpaşa, Melikahmet, Ziya Gökalp, Lalebey, Süleyman Nazif, Savaş ve Cemal Yılmaz mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan etmişti, Yasağın Valilik kararıyla kaldırılmasının ardından ilçede çatışmalar nedeniyle bir çok trafonun zarar gördüğü ve ilçenin büyük bir kısmına elektrik verilemediği öğrenildi.

Bunun ardından ilçede başlayan çatışmalarda, çok sayıda elektrik trafosu ile iletim hattı yaşanan patlamalar sırasında ve kurşunlara hedefi olarak hasar gördü. DEDAŞ ekiplerinin, sokağa çıkma yasağı ve güvenlik sorunu nedeniyle giremediği bu mahallelerde onarım yapılamadığı için elektrik verilemediği öğrenildi. (Kolaj)
(MP-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler