1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur’da çatışma: 9 güvenlik görevlisi yaralı
Sur’da çatışma: 9 güvenlik görevlisi yaralı

Sur’da çatışma: 9 güvenlik görevlisi yaralı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sabah saatlerinde çıkan çatışmada 5'i özel harekât polisi, 4’ü Jandarma Özel Harekât (JÖH) Komandosu olmak üzere toplam 9 güvenlik görevlisi yaralandı.

A+A-

Hastanelerde tedavi altına alının yaralı polis ve askerlerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasaklarının 27’inci gününün sabahında şiddetli patlama ve çatışmalar yaşandı. Sabah saatlerinde Sur içi bölgesinde kurulan barikatların ve kazılan hendeklerin kapatılması için operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışma çıktı.


9 güvenlik görevlisi yaralandı


Çıkan çatışmalarda asker ve polisler de yaralandı. 5’i özel harekat polisi ve 4’ü Jandarma Özel Harekat (JÖH) timi olma üzere 9 güvenlik görevlisi yaralandığı belirtildi. Yaralanan asker ve polisler kentteki hastanelere sevk edilirken tedavilerini başlandığı ve hayati tehlikelerinin bulunmadığını belirtildi.


Takviye ekipler sevk edildi


Çatışmaların olduğu saatlerde Sur’da kontrollü yapılan giriş çıkışlarda ikinci bir emre kadar kaldırıldı. Sabahın erken saatlerinde ihtiyaçlarını görmek üzere Sur’un çatışma bulunmayan bölgelerinden ayrılan vatandaşlar evlerine geri dönemezken, güvenlik güçlerinin çatışmanın yoğun yaşandığı bölgeye takviye sevk ettiği görüldü.


Polisler fotoğraf paylaştı


Bu arada 18 günden buyana Sur ilçesinin girilemeyen mahallelerinden polisler tarafından sosyal medya üzerinden Sur’un son görüntülerini paylaştı. Özellikle Kurşunlu Cami çevresinde bulunan evlerin ve o bölümde bulunan tarihi yapıların paramparça görüntüsü görenleri üzüntüye boğarken, Sur içi bölgesinde patlatılan bombalar atılan roket ve tanklarla yapılan top atışlarıyla harabeye döndüğü görülüyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler