1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da bilanço artıyor
Sur'da bilanço artıyor

Sur'da bilanço artıyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Sur ilçesinin 6 mahallesi, bir caddesi ve girişindeki Şeyh Sait (Dağkapı) Meydanı’nda ilan edilen sokağa çıkma yasağı 27’inci gününde de yoğun çatışmalarla devam ederken, bugün şiddetlenen çatışmalarda 8 saldırgan öldürüldü, 6 a

A+A-

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 17 saat arayla yeniden devam eden sokağa çıkma yasağı 27'inci gününe girdi. Dün akşam ve bugün sabah saatlerinde top atışlarının yapıldığı ilçede sabahtan beri yoğun çatışmalar sürüyor.

Hasırlı Mahallesi'nde sıkıştırılan saldırganlara yönelik sürdürülen operasyonlarda bölgeden dumanlar yükselirken, silah ve patlama sesleri de yankılanıyor. Güvenlik kuvvetleri ile saldırganlar arasında sabahtan itibaren süren çatışmalarda 8 saldırganların etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Saldırganlar tarafından düzenlenen roketli ve uzun namlulu silahlı saldırıda 6 asker ile 5 polis memuru yaralandı. Yaralı güvenlik kuvvetleri bölgeye gelen ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Çatışmalarda şarapnel parçasının isabet ettiği 70 yaşındaki bir vatandaş da yaralandı. Yaralı vatandaş güvenlik kuvvetlerinin desteği ile ambulansa taşınarak hastaneye kaldırıldı.


İlçede çatışmalar şiddetli bir şekilde devam ederken, 112 acil servis ambulansları da olası durumlara karşı ilçede hazır bekletiliyor.


(AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler