1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da apartmanlara çöp tebligatı
Sur'da apartmanlara çöp tebligatı

Sur'da apartmanlara çöp tebligatı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik Müdürlüğü ekipleri apartmanlara çöp dökme saatlerine uymaları konusunda tebligat gönderdi.

A+A-
Sur ilçesinde temizliği sağlamak için zabıta ve temizlik ekipleri çöplerin belirlenen saatlerde dışarı çıkarılması için apartman sakinlerine tebligat verdi. Suriçi sakinlerinden gelen şikayetler üzerine denetime çıkan zabıta ekipleri, bazı apartman sakinlerinin çöplerini belirlenen saatler haricinde dışarıya koyduklarını gördü.
 
Ayrıca bakkaldan satın aldıkları ambalajlı ürünlerin ambalajını sokaklara atan çocuklar için de esnafla görüşen ekipler bu konuda hassasiyet göstermelerini ve çocukları çöplerini yerlere atmamaları konusunda uyarmalarını istedi.
Zabıta ve temizlik ekipleri, esnaf ve çevre sakinlerinden çöplerini 19.00 ile 21.00 saatleri arasında dışarıya bırakmaları durumunda temizlik çalışanları için kolaylık olacağını ve mahallelerinin daha temiz görüneceğini dile getirdi. Belirlenen saatler dışında çöplerini dışarıya atanlar konusunda önce tebligatla uyarılacakları aksi durumda cezai işlem uygulanacağı belirtildi.
(ÜN-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT