1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Şura-Der Karacadağ Şehitlerini Unutmadı
Şura-Der Karacadağ Şehitlerini Unutmadı

Şura-Der Karacadağ Şehitlerini Unutmadı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin Karacadağ bölgesinde PKK tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Müslümanlar şahadetlerinin yıldönümünde unutulmadı.

A+A-

Merkez Kayapınar ilçesinde faaliyet yürüten Şura-Der Diyarbakır'ın Karacadağ yöresinde PKK tarafından şehit edilen Müslümanları şehadetlerinin yıldönümünde kabirleri başında yâd etti.

Şura-der üye ve gönüllüleri Karacadağ şehitlerini ziyaret edip onlar için Kur'an-ı Kerim ve Yasin-i şerif okudular. Şehit ailelerini ziyaret eden ziyaretçiler o gün yaşananlar hakkında olayın tanıklarından bilgi aldılar. PKK tarafından yola döşenen mayının patlamasında dolayı yaralanan Gazi Fethi, olayı anlatırken duygulu anlar yaşadı.

Şehitlerin Allah katındaki üstün derecelerini belirten Molla Fadıl Gülsever " Allah katında şehitlerin inşallah büyük sevaplara ulaşacağını ve şehitlerin faziletleri hakkında birçok hadis ve ayetler vardır."dedi.

Duygulu anların yaşandığı ziyarette verilen yemek sonrası Şura-der üye ve gönüllüleri buruk bir şekilde köyden ayrıldı.Hatırlanacağı üzere 1994 yılının bahar ayında PKK tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu otobüsün içinde çocukların da bulunduğu 10 Müslüman şehit olmuş, 10 kişiden fazlası da yaralanmıştı.

 

(Yakup Moğulgani, M.Sait Adiyaman - İLKHA)

HABERE YORUM KAT