1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur yasakları bu hafta sona erecek
Sur yasakları bu hafta sona erecek

Sur yasakları bu hafta sona erecek

Başbakan Davutoğlu, Afyonkarahisar'da gerçekleşen AK Parti İstişare Toplantısı'nda,

A+A-

Güneydoğu'dan gelen il ve ilçe başkanlarıyla 3 saat süren bir toplantı yaptı. Toplantı sonrası Davutoğlu'nun "Bir hafta içinde operasyonlar tamamlanır, yasaklar kalkar" dediği öğrenildi.

Davutoğlu'ndan Doğu'daki operasyon ve yasaklarla ilgili açıklama

Habertürk'ün haberine göre, Güneydoğu'da hendeklerin kapatılması, barikatların yıkılması ve PKK'lilerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonların sona ermesiyle ilgili ilk kez tarih verildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Afyonkarahisar'da düzenlenen AKP 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı ilk kez tarih vererek "Bir hafta içinde operasyonlar tamamlanır, yasaklar kalkar" dediği öğrenildi. 

AKAR: BAŞBAKAN'IN İLK ZİYARETİ DİYARBAKIR'A

Afyonkarahisar'da düzenlenen AKP 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, ikinci gününde devam ediyor. AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Güneydoğu'dan davet edilen il ve ilçe başkanlarıyla 3 saat süren toplantıda, terörü ve bölgede yaşayan sivil vatandaşların durumunu konuştu.

Toplantının ardından, açıklamalarda bulunan AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Başbakan'ın önümüzdeki günlerde Diyarbakır'ı ziyaret edeceğini bildirdi. 

Akar, "Sayın Başbakan'ın bölgeyi bu kadar yakından incelediğini bilmiyordum. Köy köy, sokak sokak sordu. Bölgeye yakın zamanda gelecek, Diyarbakır'a geleceğinin müjdesini bana verdiler. Yakın zamanlarda diyorum ama tarih veremiyorum. Başbakan'ın Sur ilçemizi ve Ulu Cami'yi çok özlediğini söyleyebilirim" dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler