1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur ve Suriyeli çocuklarla “Biz kardeşiz paylaşıyoruz” projesi
Sur ve Suriyeli çocuklarla “Biz kardeşiz paylaşıyoruz” projesi

Sur ve Suriyeli çocuklarla “Biz kardeşiz paylaşıyoruz” projesi

Sur ilçesindeki çatışmalardan dolayı okullarına gidemeyen öğrenciler ile Suriye’den göç edip Diyarbakır’a yerleşen çocuklar, özel bir okulun etkinliğinde bir gün de olsa yaşamış oldukları travmalardan kurtuldukları bir zaman dilimi geçirdiler.

A+A-

Diyarbakır’da bulunan özel okullar, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında etkinliklerde bulunmaya devam ediyor. Kayapınar’daki bir özel okul, bu amaçlarla yapılan projelerden birisi olan “Biz Kardeşiz Paylaşıyoruz” projesinin 5 adımından biri olan 4. adımı gerçekleştirdi.
 
Sur ilçesinde bulunan okullar ve Suriye’den gelen çocukların devam ettiği okul öğrencileri kampüsünde aileleri ile birlikte keyifli zaman geçirdiler. Okuldaki bütün sosyal alanlardan istifade eden çocuklar ve aileleri, okulun bahçesini gezip, bitkileri ve evcil hayvanları izlediler. Daha sonra beden eğitimi öğretmenleriyle spor alanlarında voleybol, basketbol, futbol oynayıp cep sinemasında söyleşiler yaptılar. Cep sinemasında film izlediler ve birlikte yemek yediler. Çok keyifli vakit geçiren öğrenciler ve aileleri gözlerindeki mutluluk ve memnuniyetle ayrıldılar.
 
Projenin 3. adımında yine Surlu ve Suriyeli öğrenciler, okulun bir grup öğrencisiyle birlikte ‘hayallerimiz’ konulu resim şenliği gerçekleştirmişti.

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT