1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur protestosuna müdahale
Sur protestosuna müdahale

Sur protestosuna müdahale

Sur İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı 18'inci gününde devam ederken, yasağa yönelik protesto gösterileri de sürüyor.

A+A-

Ofis'te toplanıp yürüyüşe geçen kitleye polis gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.


Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde 5'inci kez ilan edilen ve 17 saatlik aranın ardından tekrar başlayan sokağa çıkma yasağı 18'inci gününe girdi.

 

Yasağa yönelik protesto gösterileri de devam ediyor. Binlerce kişi DTK, HDK, HDP ve DBP eşbaşkanlarının bugün öğleden önce ortak basın toplantısı düzenlediği DTK binası önünde toplandı. Buradaki toplantıyı dinleyen kitle, daha sonra yüzünü Sur'a doğru yürüyüşe geçti.

 

Kitlenin önü Ofis semti Ekinciler Caddesi üzerinde kesilirken, yürümeye devam eden kitleye polisler, yürüyüşü engellemek üzere kitleye gaz bombaları ve tazyikli su sıkarak müdahale etti.


Müdahale ile başlayan olaylarda bazı gruplar polise taş ve ses bombalarıyla karşılık verdi. Ofis ara sokaklarında uzun süre devam eden olaylarda bir gazeteci gözaltına alınmak istenirken, gazetecilerin araya girmesiyle polis gözaltından vazgeçti.

 

Yaşanan olaylar sırasında ismi öğrenilemeyen bir gencin Gevran Caddesi üzerinde Ford Ranger marka araçlarla bölgeye gelen bir polis ekibi tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler