1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur mağdurlarının İŞKUR süresi 9 aya çıkarıldı
Sur mağdurlarının İŞKUR süresi 9 aya çıkarıldı

Sur mağdurlarının İŞKUR süresi 9 aya çıkarıldı

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Akar, İŞKUR bünyesinde 3 aylığına işe alınan Sur mağdurlarının iş sürelerinin 9 aya çıkarıldığını söyledi.

A+A-

Daha önce 3 aylığına İŞKUR bünyesinde işe alınan Sur mağdurlarının iş süreleri 9 aya uzatıldı.Konuyla ilgili İLKHA'ya konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Akar, Sur mağdurlarının daha önceden hükûmete, İŞKUR sürelerinin 9 aya çıkarılması yönünde taleplerinin olduğunu hatırlattı.

İŞKUR bünyesinde çalıştırılmak üzere 3 bin Sur mağdurunun istihdam edildiğini söyleyen Akar, bunun daha kapsamlı bir hale getirilmesi gerektiğini belirterek “9 ay sonra çalışanlarda ‘acaba ben ne yapacağım. 9 ay sonra tekrar boşta mı kalacağım’  gibi korkuları olabilir. Onun için biz de onları haklı korkularından kurtarmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Devletin, Sur halkına yaptığı kira yardımlarının kesilmesine ilişkin Akar şöyle konuştu: "Doğrudur, kira yardımı kısmen kesildi. Halkın bu talebi haklı bir taleptir. Kabul ediyorum, yardımı kesilen ailelere kira yardımı devam etmesi lazım.  Bu konuyu bizzat hükümet yetkililerine ileteceğim."

HABERE YORUM KAT