1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur mağdurlarına 10 tır yardım
Sur mağdurlarına 10 tır yardım

Sur mağdurlarına 10 tır yardım

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İstanbul İl Başkanlığı tarafından Diyarbakır’da yaşanan olaylar nedeniyle mağdur olmuş ailelere ulaştırılmak üzere giyim ve gıdadan oluşan 10 TIR yardım malzemesi gönderildi.

A+A-

Konuyla ilgili açıklama yapan AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, AKP İstanbul İl Başkanlığı tarafından yaşanan olaylar nedeniyle mağdur olmuş ailelere, aralarında giyim ve gıda malzemesinden oluşan 10 TIR'lık yardım malzemesi gönderildiğini, daha önce de partisinin Kocaeli ve Bursa il başkanlıklarının yardımların geldiğini ve bu yardım TIR'larının dağıtımı konusunda denetimde bulunduklarını belirterek, kendileri için en önemli iftihar vesilesinin vatandaşların hayır duasını almak olduğunu kaydetti.
 
Gelen yardımları çatışmalardan dolayı mağdur olan ailelere ulaştırdıklarını ve ulaştırmaya devam edeceklerini anlatan Akar, “Bu konuda çok hassasız. AK Parti Diyarbakır il teşkilatı olarak sıkı bir denetim yapıyoruz. Mağdur olmuş ailelere sadece yardımda bulunmuyoruz, evlerini ziyaret edip sorunlarını dinliyoruz, onların sorunlarını giderme noktasında imkanlar dahilinde elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz” dedi.
 
 
AKP Diyarbakır il teşkilatı olarak her zaman vatandaşların yanında olduklarını aktaran İl Başkanı Akar sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Hayır, sahiplerine gönderdikleri yardımlardan dolayı çok teşekkür ediyoruz, onların yaptıkları yardımlar ile Doğu-Batı kardeşlik köprüsü kuruluyor, geçmişte Marmara Bölgesi’nde yaşanan deprem nedeni ile Diyarbakır’dan Marmara’ya yardım gönderildi. Bu kardeşlik duygusu yeniden yaşanıyor. Biz, farklılıkları zenginlik olarak görüyoruz. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da birlikte yaşamayı başarmak, bu birlikteliği hedef alanlarla, bu birlikteliği anlamayanlarla yine birlikte mücadele etmek mecburiyetindeyiz. Dertlerimize, sıkıntılarımıza birlikte çare aramak ve bu sıkıntılara birlikte çare üretmek zorundayız. Bu kardeşliği devam ettireceğiz”

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler