1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur İlçesinde Tekcanlı Ailesi Ekmeğe muhtaç yaşıyorlar
Sur İlçesinde Tekcanlı Ailesi Ekmeğe muhtaç yaşıyorlar

Sur İlçesinde Tekcanlı Ailesi Ekmeğe muhtaç yaşıyorlar

Diyarbakır’ın Sur ilçesi Hasırlı Mahallesinde yaşayan 6 çocuklu aile dram üzerine dram yaşıyor.

A+A-

Ekmeğe muhtaç yaşayan aile yetkililerin kendilerine sahip çıkmasını bekliyor.
 
İşsizliğin, yoksulluğun üzerine birde çatışmalar ile sokağa çıkma yasaklarının sürdüğü Diyarbakır’da bir aile yoksullukla başbaşa bırakıldı.

 

6 çocukla ekmeğe muhtaç halde yaşayan Tekcanlı ailesi yetkililerin kendilerine sahip çıkmasını bekliyor. 
Sur’un Hasırlı mahallesinde oturan ve çatışmaların ortasında kalan aile daha Melikahmet Mahallesi Azizoğlu sokak No: 30’da harebe bir eve yerleşmiş. Tavanı akan evin ne mutfağı var ne bir kaç odası tek gözlü odaya 130 TL kira veren Tekcanlı ailesinin reisi Niyazi Tekcanlı dram üzerine dram yaşadıklarını gözleri dolu dolu bir şekilde anlatıyor. 


Kirli batanniyeler altında ısınmaya çalışan ailenin 4 aylık olan bebekleri ise hastalıkla pençeleşiyor. Ailenin reisi Niyazi Tekcanlı hamallık yaparak ailesini geçindirmeye çalışıyor. 

 


Çocuklarını çatışmalar nedeniyle okula gönderemediklerini ve zorunlu bir şekilde bu harabe ve viran evde yaşadıklarını belirten baba Niyazi Tekcanlı, “Şuanda iş de yok  olaylardan dolayı hiç kimse yardım etmedi bize şuana kadar. İşte görüyorsunuz halimizi okul okumadım şuan bende çekiyorum okul okusaydım belik bir iş güç sahibi olurdum bizi ne hale soktular evimizi yuvamızı yıktılar  silahlar ve bombaların arasında kalmıştım canımızı çok zor kurtardım hayatım hayat değil benim komşular  yardım ediyor  çocukların karınlarını doyuramıyorum halimizi görüyorsunuz her şey ortada   birinci katta harabe bir evde oturuyoruz eşimde ve çocuklarımda hasta  tek isteğim güzel bir evde insan gibi yaşamaktır çocuklarımla birlikte  Allah canımız alsın kurtulalım böyle bir rezil hayat yaşamaktansa  ne işim var  ölsek bile bizi kim kaldıracak diye hep düşünüyorum psikolojimiz bozuldu  bir Allah’ımız var birde  komşularımız var Allaha sığınıyoruz çok şükür halimize yetkililer bize sahip çıksın o kadar yardım dağıttılar bize kimse bir şey vermediler” dedi.
 

HABERE YORUM KAT