1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur ilçesinde şehit sayısı 3'e çıktı
Sur ilçesinde şehit sayısı 3'e çıktı

Sur ilçesinde şehit sayısı 3'e çıktı

Diyarbakır'daki çatışmada şehit olan güvenlik görevlilerinin sayısı üçe yükseldi. Yaralı güvenlik görevlilerinin tedavisine devam ediliyor

A+A-

Diyarbakır merkez Sur İlçesi'nde bugün PKK üyeleriyle güvenlik güçleri arasında çıkan ve polis memuru Buhari Ağçelik, Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş'in şehit olduğu çatışmada ağır yaralılar arasında bulunan 1 uzman çavuş da tedavi gördüğü Diyarbakır Asker Hastanesi'nde doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. Hastanede yaralı 9 güvenlik görevlisinin tedavilerine ise devam ediliyor.

DHA'da yer alan habere göre Sur ilçesindeki Kurşunlu Cami yakınlarındaki Yıkıkkaya Sokak’taki çatışmada PKK’lıların el yapımı patlayıcıları infilak ettirmeleri ve suikast silahı Kanas ile ateş etmeleri sonucu bir polis ile bir uzman çavuş hayatını kaybetti; ağır yaralılar arasında bulunan 1 uzman çavuş da tedavi gördüğü Diyarbakır Asker Hastanesi'nde doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. Hastanede yaralı 9 güvenlik görevlisinin tedavilerine ise devam ediliyor.

HABERE YORUM KAT