1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur İlçesinde operasyonlar protesto edildi
Sur İlçesinde operasyonlar protesto edildi

Sur İlçesinde operasyonlar protesto edildi

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki operasyonları protesto etmek amacıyla izinsiz yürüyüş yapmak isteyen gruba polis ekipleri tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Polis ekipleri ile göstericiler arasında başlayan olaylar devam ediyor.

A+A-

Demokratik Bölgeler Partisi'nin (DBP) Sur ilçesindeki operasyonları protesto etmek amacıyla düzenlediği yürüyüşe katılmak için yüzlerce kişi Bağlar ilçesinde bulunan il başkanlığı binası önünde toplandı.

Grup buradan Sur ilçesine doğru yürümek istedi. Ancak polis ekipleri izin vermedi. Parti yetkilileri bir süre polis yetkilileri ile görüşerek yürüyüş yapılmasına izin verilmesini talep etti. Ancak polis ekipleri izinsiz olduğu gerekçesiyle yürüyüşe müsaade etmedi.

Bunun üzerine il binası önünde basın açıklaması yapan grup 20 ve 30 kişilik kalabalık gruplar halinde yürümeye başlayınca polis ekipleri tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Müdahalenin ardından dağılan gruplar ara sokaklara kaçarak polise taşlarla saldırdı. Polis ile göstericiler arasında olaylar Turgut Özal Bulvarı’nda devam ediyor.

111-002.jpg112-001.jpg113-001.jpg114-001.jpg115.jpg

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler