24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

Sur İlçesinde 12 Bin Kişi AKP'ye Üye Oldu

Sur İlçesinde 12 Bin Kişi AKP'ye Üye Oldu

31 Mart 2013 Pazar 14:13

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, yerel seçimlere hazır olduklarını belirterek, partilerine üye olanların sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, yerel seçimlere hazır olduklarını belirterek, partilerine üye olanların sayısının her geçen gün arttığını söyledi. Altaç, Diyarbakır'ın merkez ilçelerinden Sur'daki 71 bin seçmenin yüzde 16'sının (12 bin) AK Parti'ye üye olduğunu söyledi.

AK Parti Sur İlçe Danışma Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıya, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, AK Parti milletvekilleri Oya Eronat, Cuma İçten, Mine Lök Beyaz, Sur İlçe Başkanı Şafak Yentürk, AK Parti İl Başkan Yardımcıları ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Diyarbakır teşkilatının yerel seçim hazırlıklarına başladığını söyledi. Altaç, "seçime seçim değil her gün halkla kaynaşmayı halkın sıkıntılarını tespit edip çözüm gayreti içinde olacağız." dedi.

Çözüm sürecini değerlendiren Altaç, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın, Türkiye için 30 yıldır adeta kangren haline dönüşmüş olan Kürt sorununu çözmek için elini, hatta gövdesini taşın altına sokarak tarihi bir adım attığını belirterek,"Sayın Başbakanımız bu sürecin olumlu sonuç alması anlamında hayatını riske etti. Bu sürecin olumlu bitmesi için zehir içmeyi dahi göze almış bir başbakana sahibiz. Bizler bu zehri kendisine içirmeyeceğiz. Türkiye'nin her tarafına göndermiş olduğu barış güvercinlerinin kanatlarına biz Diyarbakır'dan belediyelerin mazbatalarını alarak kendisine hediye edeceğiz." şeklinde konuştu.

Sur ilçesinin nüfus yapısı bakımından 2014 yerel seçimler hazır olduğunu belirten Altaç, toplam seçmen sayısı 71 bin olduğunu bunun yüzde 16'sını partilerine üye olduğunu kaydetti. Altaç, "Genel merkezimiz barajı yüzde 25 olarak belirledi. Biz bu yüzde 25'e ulaşmak ve geçmek için çok çalışacağız. Bunu başarmak için önümüzde hiçbir engel yoktur. Her zaman Sur ilçemizle birlikte çalışmalar yapacağız. Hepimiz ülkemizin geleceği, partimizin menfaatleri ve Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'a yapacağımız çalışmalarla sur ilçemizi inşallah hediye edeceğiz." diye konuştu.

Okunma Sayısı : 7049
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com