1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sur ilçede üçüncü KADEM açıldı
Sur ilçede üçüncü KADEM açıldı

Sur ilçede üçüncü KADEM açıldı

Diyarbakır Sur Belediyesi, Sur içinde üçüncü Kadın Destek Merkezi (KADEM)'ni açtı. Ziya Gökalp Mahallesi'nde yapılan açılışa Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Sur İlçe Başkanı Adnan Akgül, Barış Anneleri, Belediye Ba

A+A-

Ziya Gökalp Mahallesi'nde tarihi bir evi restore ederek kurulan KADEM 'in açılışında konuşan Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, amaçlarının Sur içinde yaşayan kadınların sosyo-ekonomik hayat standartlarını yükseltmek olduğunu kaydederek, kadınlara çok şey borçlu olduklarını ifade etti.

Demirbaş, "Kadınlara çok şey borçluyuz. Her şeyden önce dilimizin bu güne gelmesini sağlayanlar analardır. Kadınların eğitimi gelecek demektir.” dedi. Demirbaş, KADEM'de, kadınlara mesleki eğitimler ile kadınlara aile bütçelerine katkı sunabilecekleri beceriler kazandırmak ve çalışma hayatının gerektirdiği uzmanlık alanlarında istihdam edilebilir yönünde altyapı oluşturduklarını söyleyerek, "Merkezimiz de, biçki –dikiş kursları, el becerileri geliştirme kursları, Yöresel kıyafet dikimi, çocuk oyun ve eğitim faaliyetleri, psikolojik ve sosyal danışmanlık faaliyetleri var. Merkezimiz aracılığı ile kadınların kısmen de olsa aile bütçelerine katkı sunabilmelerini amaçlıyoruz.

Tabi bu kadınlarımız için yeterli değil. İleriki zamanda KADEM olmayan mahallelerimize de açmayı düşünüyoruz. Bu merkezler kadınların ve kadınların da bu merkezlere sahip çıkmaları gerekiyor." şeklinde konuştu.Konuşmaların ardından Demirbaş ve Barış Anneleri Kadın Destek Merkezi (KADEM)'nin açılışını gerçekleştirdiler.