1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur içinde gıda denetlemesi
Sur içinde gıda denetlemesi

Sur içinde gıda denetlemesi

Diyarbakır Sur Belediyesi zabıta müdürlüğü, Ramazan ayında alış verişin artmasıyla halk sağlığını tehlikeye atan fırsatçılara engel olmak için Sur İlçesinde bulunan işyerlerinde gıda denetlemesinde bulundu.

A+A-

Sur Belediyesi Zabıta müdürlüğü, halk sağlığının korunması için yürüttüğü rutin çalışmaları kapsamında Sur ilçesindeki işyerlerinde denetlemelerde bulundu.

İşyerlerini denetleme çalışmaları kapsamında, market, fırın, bakkal, tatlıcı, otel, cafe, baharatçı ve farklı alanlardaki işyerlerine gidilerek, satışı yapılan mallar üzerinde, "son kullanım tarihi" kontrol uygulaması yapıldı. İş yeri sahipleri ve çalışanlar “hijyen” kuralları konusunda bilgilendirilirken, eksiklikler tutanakla işyeri sahiplerine teslim edilerek düzeltilmesi istendi.


Denetleme çalışmalarına ilişkin konuşan Sur Belediyesi Eşbaşkan yardımcısı Hüseyin Kaya,  Ramazan ayı dolayısıyla yurttaşların sağlıklı gıda tüketimi için sur zabıtaları, esnafları gezerek gıda denetiminde bulunduklarını dile getirdi. Kaya, “ Bizler Sur Belediye zabıtaları olarak tarihi geçmiş olan ve sağlığı tehdit eden gıdaların düzenli denetimini yapıyoruz. Ramazan ayında gıda tüketimi ve alış veriş artıyor. Ortaya çıkan fırsatçılara engel olmak için denetimi sürekli yapıyoruz” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler