1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur için nöbet eylemleri sürüyor
Sur için nöbet eylemleri sürüyor

Sur için nöbet eylemleri sürüyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki çatışmalar 57’inci gününe girerken Sur için başlatılan nöbet eylemleri 3 noktada devam ediyor.

A+A-

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 57’inci gününü geride bırakırken, kuşatmaya karşı eğitimci, sağlıkçı ve çocuklarının cenazelerini almak için ailelerin başlattığı nöbet eylemleri devam ediyor.

Eğitimcilerin katliamlara karşı Demokratik Toplum Kongresi (DTK) önünde başlattıkları nöbet eylemi 6'ncı gününde, sağlıkçıların Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önündeki nöbeti 35’inci gününde ve İskenderpaşa Mahalle Meclisi'ndeki nöbet eylemi ise 40’ıncı gününde meclis binasında sürüyor.
 
Eylemin yapıldığı DTK binasına “Çocuklarımızın yaşam ve eğitim hakkı için nöbetteyiz” pankartına yeni pankartlar asan eğitimciler, katledilen çocukların fotoğraflarının olduğu dev bir pankart eklendi. Soğuk havaya rağmen yaktıkları ateş etrafında nöbetlerini sürdüren eğitimcilere, çevredeki çocuklar ve yurttaşlar da eyleme destek veriyor. Sur'da katledilen çocuklarını alamayan ailelerin nöbet eylemeleri de Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda devam ediyor.

Diyarbakır Sağlık Platformu'nun Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde başlattığı "Beyaz nöbet" eylemi ise 35’inci gününde devam ediyor. Sur'dan yankılanan top ve silah sesleri altında soğuk havaya rağmen sürdürülen nöbet eylemini bugün Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde görevli sağlık emekçileri sürdürdü.

 

(Sertaç Kayar)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler