1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sur için çağrı
Sur için çağrı

Sur için çağrı

Diyarbakır 78'liler Derneği, Cizre'de yaşanan vahşetin Sur'da yaşanmaması için herkesi kuşatmayı kırmak için harekete geçmeye çağırdı.

A+A-

Diyarbakır 78'liler Derneği, Diyarbakır'ın Sur ilçesi başta olmak üzere bölge kentlerinde yaşanan ölümlere dikkat çekmek amacıyla dernek binasında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya Mardin, Batman ve Urfa'da faaliyet yürüten 78'ler derneklerinin yöneticileri katıldı. Toplantıda konuşan Diyarbakır 78'liler Derneği Eşbaşkanı Gani Alkan, Kürt halkının dünyada eşi görülmemiş bir kuşatma ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Sur'da, yaşlı, bebek ve kadınların mahsur kaldığını hatırlatan Alkan, sivillerin yaşadığı alanlara yapılan saldırılara dikkat çekti.
 
Duruma sesini çıkaran herkesin zorla susturulmaya çalışıldığını dile getiren Alkan, "barış" diyen herkesin hedef haline getirildiğini hatırlattı. Faşizmin Türkiye'yi sardığını belirten Alkan, çocuk, kadın, yaşlı demeden herkesin "PKK'lı" olarak yaftalandığına işaret etti. Alkan, Cizre'de yaşanaların Sur'da yaşanmaması için herkesi harekete geçmeye çağırarak, yapılacak eylem ve etkinliklere daha güçlü katılım sağlanmasını istedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler