1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sur için bir nöbet daha
Sur için bir nöbet daha

Sur için bir nöbet daha

Diyarbakır'da Sur için bir direniş nöbetinin daha startı verildi. Roboski Anıtı önünde başlatılan direniş nöbeti, her gün saat 10.00–20.00 arasında tutulacak.

A+A-

HDP'li vekil Nursel Aydoğan, Kürt halkının direnişiyle kazanacağını söyledi.Diyarbakır'da Sur için başlatılan direniş nöbetleri yayılıyor. Sağlıkçıların, eğitimcilerin ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'ndaki yurttaşların nöbet eylemleri devam ederken, DBP ve HDP Kayapınar ilçe örgütleri tarafından Rojava Parkı Roboski Anıtı önünde nöbet eylemi başlattı.

HDP Diyarbakır milletvekilleri Nursel Aydoğan ve Feleknas Uca ile HDP ve DBP Diyarbakır il eşbaşkanlarının da katıldığı nöbet eyleminde, "Sur'a Cizre'ye ses ver", "Sur onurdur, namustur", "Demokratik özerkliği selamlıyoruz" dövizleri taşındı ve "Susma barışa ses ver" pankartı açıldı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Kürt halkının direnişiyle kazanacağına vurgu yaparak, "90'larda Kürt halkı nasıl ki kirli savaş politikalarına karşı direndiyse, bugün de direnerek kazanacak. Halkın direnişine çarpanlar kaybedecek" dedi.

Açıklamaların ardından yakılan ateşler etrafında başlayan nöbet eylemi, her gün sabah saat 10.00 ile akşam saat 20.00 arasında tutulacak.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT