1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur hafriyatında ceset bulundu
Sur hafriyatında ceset bulundu

Sur hafriyatında ceset bulundu

Diyarbakır merkez Sur ilçesinde çatışmalar ve patlamalar nedeniyle yıkılan binaların hafriyatlarının döküldüğü alanda bir ceset bulundu.

A+A-

Bir kadına ait olduğu belirlenen ceset Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla alınarak polis eşliğinde Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.
 
 
Diyarbakır merkez Sur ilçesinde çatışmalar ve patlamalar nedeniyle yıkılan binaların hafriyatlarının döküldüğü alanda bir ceset bulundu. Ceset Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla alınarak polis eşliğinde Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.
 
Merkez Sur İlçesi'nde kazılan hendek, kurulan barikatların kaldırılması için düzenlenen ve 103 gün süren operasyonlar ile çatışmalardan sonra tahrip olan, yıkılan evlerin kamyonlarla Dicle Üniversitesi sahasına çekilen hafriyat ve molozları arasında dün sabah ceset bulundu. Bölgede görev yapan polislere durumun bildirilmesi ile belediyeden cenaze taşıma aracı istendi. Görevliler, hafriyatın içinde bulunan ve bir kadına ait olduğu belirtilen cesedi, polis eşliğinde Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırdı.

 

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT