1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur fotoğraflarına yoğun ilgi
Sur fotoğraflarına yoğun ilgi

Sur fotoğraflarına yoğun ilgi

Diyarbakır Kayapınar İlçe Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından hazırlanan yıl sonu sergisindeki Sur fotoğrafları yoğun ilgi gördü.

A+A-

Kayapınar İlçe Halk Eğitim Merkezi, yılsonu sergisi düzenledi. Kültür Merkezi’ndeki sergiye Kayapınar HEM Müdürü Enver Kızıl’ın yanı sıra STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Halk oyunları ve Taekwando gösterimi ardından davetliler sergiyi gezdi. Yıl sonu sergisinde en çok ilgiyi Sur ile ilgili resimler alırken, açılış kurdalesinin kesilmesinin ardından sergiye ilgi arttı.
 
Sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kayapınar Halk Eğitim Müdürü Enver Kızıl, “Bizim HEM bünyesinde açmış olduğumuz 148 çeşit kurs var. Genel kapsamda 3 bin 82 kurs çeşidimiz bulunmaktadır. Vatandaşlarımız bu kurslardan faydalanmak için HEM’e gelmelidir. Açmış olduğumuz kurslardan ücretsiz bir şekilde faydalansınlar. Resimlerde serbest konular çalışıldı. Her konudan resimlerimiz mevcuttur. Bu resimler arasında Sur da var. Diyarbakır’ı Diyarbakır yapan Sur’dur. Sur, bizim tarihi dokumuz olduğu için resimlerine de yer verdik.” dedi.

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT