1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur esnafı ürünlerini yarı fiyatına satıyor
Sur esnafı ürünlerini yarı fiyatına satıyor

Sur esnafı ürünlerini yarı fiyatına satıyor

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle iş yerlerini açamayan esnaf, banka borçlarını ödeyebilmek için ürünlerini açtıkları tezgâhta yarı fiyatına satıyor.

A+A-

Diyarbakır’da günlerdir sokağa çıkma yasağının uygulandığı merkez Sur ilçesinde işyerini açamayan esnaf, büyük mağduriyetler yaşıyor.

Sur esnafı banka borçlarını ödeyebilmek, evlerine bir lokma ekmek götürebilmek için Yenişehir ilçesi Ofis semtinde açtıkları tezgâhta ürünlerini yarı fiyatına satıyor. İşyerinden alabildiği bazı eşyaları kaldırımda açtığı tezgâhta satmaya çalışan R.G, banka borçlarını ödeyebilmek için bu yola başvurduğunu söyledi.

R.G, “Sur’daki işyerim yaklaşık 2 aydır kapalıdır. Orada kozmetik ürünleri satıyorduk. En son çaresiz kalınca 15 gün önce burayı açtık. Çeklerimizi ödeyebilmek için uğraşıyoruz. Burada ürünlerimizi yarı fiyatına veriyoruz.” dedi.

“Seyyar satıcı olduk artık”

“Dükkânım açık olsaydı bu soğukta ne işim olurdu burada” diyen R.G, “Haddi hesabı olmayan zararımız var. Amacımız kâr elde etmek değil. Hem millet yararlansın, hem biz çeklerimizi ödeyelim. Seyyar satıcı olduk artık. Ürünlerimin yarısı hâlâ işyerindedir. Dükkânım açık olsaydı bu soğukta burada ne işim olurdu.” şeklinde konuştu.

Sur’da devam eden çatışmaların bitip ilçede hayatın tekrar normale dönmesini isteyen R.G, işyerini açabilmenin özlemini duyduğunu ifade etti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler