1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur Diyarbakır için çok önemli
Sur Diyarbakır için çok önemli

Sur Diyarbakır için çok önemli

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal, BM Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Diyarbakır Surları ile Hevsel Bahçeleri'nin Dünya Kültür Mirası olarak tescillenmesinin ardından Diyarbakır Sur ilçesinin öneminin daha fazla arttırdığı

A+A-

Diyarbakır’ın Sur ilçe Kaymakamı Dr. Memduh Tura Diyarbakır Ticaret Borsasını ziyaret ederek Borsa çalışmaları ve borsa kotasyonundaki ürünler hakkında bilgi aldı.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Ebubekir Bal,Meclis Başkanı Ahmet Ay, Borsa Başkan vekili Şeyhmus Ayhan ile Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Özkılıç’ı makamında ziyaret eden Sur ilçe Kaymakamı Dr. Memduh Tura DTB Başkanı Bal tarafından bilgilendirildi.


Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal kotasyon dahilinde Borsada 61 ürünün tescil işlemlerinin  yapıldığını belirterek “Yapılan bu ürün tescillerinin yanı sıra sektörlerimizin ve kentimizi ilgilendiren konularda da çalışmalar yürütüyoruz” dedi.


Sur Diyarbakır için çok önemli


DTB Başkanı Bal, tarihi geçmişi M.Ö. 7.500 yıllarına kadar uzanmakta olan ve  dünyadaki en eski yerleşim alanlarının bu bölgede olduğu görülen Diyarbakır’ın Sur ilçesinin kent için büyük önem taşıdığını anlatarak, Sur ilçesi sınırlarında bulunan  Diyarbakır Surları ile Hevsel Bahçeleri'nin, 39. BM Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından "Dünya Kültür Mirası" olarak tescillenmesiyle, bu öneminin daha fazla arttığını, bu nedenle bundan sonra yapılacak çalışmalardan dolayı kendilerine başarılar diledi.


Diyarbakır’ın Sur ilçe Kaymakamı Dr. Memduh Tura ise bu konuda üzerlerine düşen çalışmaları titizlikle yaptıklarını belirterek, DTB Başkanı Ebubekir Bal ile DTB Meclis Başkanı Ahmet Ay ile DTB yöneticilerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler