1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur dibi düşleri kitaplaştırıldı
Sur dibi düşleri kitaplaştırıldı

Sur dibi düşleri kitaplaştırıldı

Sur Belediyesi Toplumcu Gerçekçi Belgesel Fotoğrafçılar Atölyesi ve atölye eğitmeni şair ve fotoğrafçı Mehmet Özer'in ortak çalışmaları ile hazırlanan Sur Dibi Düşleri fotoğraf sergisi kitaplaştırıldı.

A+A-

Atölye Eğitmeni Mehmet Özer şunlara değindi; “ Belgesel fotoğrafın bizim için bir dil olduğunu unutmadan bilincimizin, kolektif akıl ve sorumluluk duygumuzun bizlere gösterdiği görünümleri fotoğraflarken anlatım dilimizin güçlü ve aktif olması, görünümlere yaratıcı yaklaşımınız, öykülerinizin yalın, açık ve anlaşılır olması, görsel düzeyin belirgin ve görünümlere karşı bir sorumluluk duygusuyla yaklaşma biçiminiz belirleyici oldu.”

Özer; “ Bu başarı sadece bizim çabamızın sonucu değildir. Çalışmamızın yol göstericileri sur dibinde büyüyen çocuklardır. Tüm kalbimle onlara teşekkür ediyorum. Farkında olmamızı, görmemizi sağladılar ve bize içerden bakmayı öğrettiler.” dedi.

Özer, bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sur Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Örmek ise şunlara değindi; “ Doğduğum, büyüdüğüm ve halen havasını soluduğum gizemli şehir… Ne mutlu bana ki böyle bir şehirdeyim. Ne büyük bir onur ki, Sur'un yaramaz, onurlu direnen çocuklarının özne olduğu böyle bir çalışmada yer aldım. Siz de acılarımıza, kederlerimize,  mutluluklarımıza tanık oldunuz. Toplumcu Gerçekçi Belgesel Fotoğrafçılar Atölyesi'nin fotoğrafçılarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.