1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur çocuklarına şenlik
Sur çocuklarına şenlik

Sur çocuklarına şenlik

Barışcan'ın okul bahçelerinde verdiği konserler devam ediyor. Mardin Kapı İlkokulu Bahar Şenliği'nde animatör dansçılarıyla verdiği konser çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekti.

A+A-
Bütün bir yılın yorgunluğunu Barışcan'ın eğlenceli şarkılarıyla atan çocuklar masal kahramanları ve palyaçolarla da hem oynadılar hem de yarışmalara katıldılar..Palyaçolar, Dalmaçyalı Köpek, Pasaklı Ayı, Minik Kedi, Pembe Panter ve Sevimli Tavşan gibi animatörlerin de Barışcan'a danslarıyla eşlik etmesi büyük coşku yaşattı.
 
 
Barışcan konser öncesi gazetecilere yaptığı röportajda Bu konseri neden özellikle DİYARBAKIR MARDİNKAPI-SUR MAHALLESİ'nde verdiğini şöyle açıkladı;
 
 
Daha çok güneyde ve batıda 5 yıldızlı otellerde ve tatil köylerinde görmeye alıştığımız MİNİ DİSCO adı verilen ve çocukların sevdiği çeşitli masal kahramanları ve palyaçoların da yer aldığı animasyonlar malesef Diyarbakır'da özellikle bu semtlerde yaşayan çocuklara çok uzak..
 
Bu programları Diyarbakır'ın zengin muhitlerinde çeşitli okul ve salonlarda bolca yapıyoruz..ama Diyarbakır'ın Mardinkapı semti Sur Mahallesinde yaşayan çocuklara hiç yapmamıştık. Bu yıl ki yıl sonu şöleni konserimizi bu semtte yapmaya karar verdik.Mardin Kapı İlkokulu Müdürü Sn. Abdurrahim Pamukçu, Md Yardımcıları ve Öğretmenlerin katkılarıyla çocuklara verilen bu armağanda yer almak benim için çok önemliydi.
 
Umarım bu bölgede ki köylerde ve Diyarbakır'ın daha bir çok yerinde bu tür organizasyonlar içinde yer almamış çocuklara ulaşırız...Bunun için de Diyarbakır'lı işadamlarından katkı sağlamasını bekliyoruz...Diyarbakır'lı çocukların da eğlenmeye ihtiyacı var diye düşünüyorum..

HABERE YORUM KAT