1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur Belediyesi'nin kardeş Belediyeleri
Sur Belediyesi'nin kardeş Belediyeleri

Sur Belediyesi'nin kardeş Belediyeleri

DİYARBAKIR- Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Ramallah, Duhok, Şişli, Yüksekova ve Çanakkale belediyeleri ile kardeş belediye olduklarını söyledi.

A+A-

Demirbaş yaptığı açıklamada, Sur Belediyesi'nin "Çok Dilli, Çok Kültürlü Belediyecilik" anlayışıyla çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü bildirdi.

Kardeş Belediye çalışmaları kapsamında sanayi, ticaret, bilim, kültür, spor gibi alanlarda gelişim ve değişim esas alınarak ilişkilerin tesis edildiğini ve protokoller imzalandığını aktaran Demirbaş şöyle konuştu:

"Sur Belediyesi, Filistin'de Ramallah, Irak'da Duhok, İstanbul'da Şişli, Hakkari'de Yüksekova ve Çanakkale belediyeleri ile kardeş belediye olmuştur. Ayrıca Fransa'da Thionville, Ermenistan'da Gümrü, İsrail'de Mevasseret Tsion, İran'da Urmiye ve Türkiye'de Ordu Belediyeleri ile de protokol imzalamak için girişimlerde bulunuyoruz. Daha fazla ilişki geliştirmek ve kültürel çalışmalarda ortaklaşmak adına başka belediyelerle de görüşmelerimiz devam edecek. Yerel yönetimler olarak, halklar ve inançlar arasında farklılıklarıyla bir aracılığı yaratıp geliştirmek gibi bir görevimiz var. Biz de en tarihi yeri ifade eden ve farklılıklarıyla hem inançsal hem de etkin anlamda farklılıklarıyla tarihte çok önemli yer alan kadim Diyarbakır'ın belediyesi olarak, farklı inanç ve kültürdeki halklarla kardeş olmak istedik. İnsanın kendi dil ve kültürü kadar, diğer dil ve kültürleri sevmekle başlıyor iş. Çünkü her işin başı sevgidir."

HABERE YORUM KAT