1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur Belediyesi üniversiteyi kazanan 73 öğrenciye burs verdi
Sur Belediyesi üniversiteyi kazanan 73 öğrenciye burs verdi

Sur Belediyesi üniversiteyi kazanan 73 öğrenciye burs verdi

Diyarbakır'da dar gelirli aile çocuklarına yönelik eğitim veren Mehmet Geren Eğitim Destek Evi'nden öğrenim gören 110 öğrenciden 73'ü ÖSS'de başarılı olarak üniversiteye yerleşti.

A+A-

Sur Belediye Başkanı Ahmet Aydın ise, 73 öğrenciye burs bağladı.

Diyarbakır Sur Belediyesi ve Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi işbirliği ile kurulan Mehmet Geren Eğitim Destek Evi'nde 2007-2008 eğitim öğretim döneminde öğrenim görüp ÖSS'ye giren 110 öğrenciden 73'ü çeşitli üniversiteleri kazandı.

Sur Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Sur Belediyesi Meclis Salonunda kazanan 73 öğrenciyi kabul ederek başarılarını ödüllendirdi. Kendilerine burs bağlanan öğrencilere ayrıca, Valilik Hizmet Vakfı tarafından 200'er YTL cep harçlığı verildi.

Sur Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Suriçi bölgesinde ekonomik ve sosyal açıdan dezavantajlı olan gençlere ve çocuklara eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak için kurdukları destek evinden gurur veren başarıların geldiğini söyledi.

Eğitim destek evi hizmet vermeye başladığı 2004-2005 yılından bu yana; eğitim gören 440 öğrenciden 147'si ÖSS'yi kazanarak çeşitli üniversitelere yerleştiğini dile getiren Aydın, "62'si de OKS'yi kazanma başarısı gösterdi. Eğitim evimiz her yıl yaklaşık 40 gönüllü öğretmenle eğitim vermektedir. Suriçin bölgesinin mimari yapısından kaynaklı fiziki ve sosyal açından kıt imkanlara sahip yapılarda eğitim veren destek evimiz dört yıl boyunca gönüllü eğitmen ve öğretmenlerimizin katkılarıyla yıldan yıla başarı çıtasını yükselterek eğitim hizmetlerine devam etmektedir." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından üniversiteye yerleşen 73 öğrenciye Valilik Hizmet Vakfı tarafından 200 YTL cep harçlığı verildi.

Bu arada Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanan Ferit Oğlak'a mevsimlik işçi olarak Erzincan'da olduğu için harçlığı abisi Nadir Oğlak'a verildi.