1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sur Belediyesi Öğrencilerle Buluştu
Sur Belediyesi Öğrencilerle Buluştu

Sur Belediyesi Öğrencilerle Buluştu

Sur Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Altınkaynak, Mehmet Geren Eğitim Destek Evi öğrencileri ile bir araya geldi.

A+A-

2011-2012 eğitim öğretim döneminde, üniversiteye hazırlanan ve bu hazırlanma süresi sonunda üniversiteye yerleşen öğrenciler, yarıyıl tatili vesilesi ile Sur Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Altınkaynak ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

Buluşmada konuşan Mehmet Ali Altınkaynak, başarılarından gurur duyduklarını söyleyerek şunlara değindi; “Bu bir memnuniyettir, bu bir sevinçtir bizim açımızdan. Öğretmen arkadaşlarımıza özellikle çok teşekkür ediyoruz, böyle bir zamanı organize ettikleri ve bizi tekrar sizinle buluşturdukları için. Bilindiği gibi yaklaşık sekiz yıl önce, bu bölgede bütün belediyeler dâhil olmak üzere ilk eğitim destek evini Başkanımız Abdullah Demirbaş'ın yürüttüğü çalışmalar neticesinde ve Eğitim-Sen'li öğretmen arkadaşlarımızla birlikte açtık. SBS ve üniversiteye hazırlık olmak üzere her yıl yaklaşık iki yüz, iki yüz elli öğrenciye hizmet vermeye çalışıyoruz. Kısıtlı olanaklarla ve amatörce hazırlanan bu kurslarda öğrencilerin başarısı genelin üzerindedir. Bu sizlerde mevcut olan cevherin, amatör ruhla öğretmen arkadaşlarımız sayesinde açığa çıkarıldı ve topluma kazandırıldı. Her zaman sizlerden bir karşılık bekledik. Karşılığı da neydi? Bu başarınızın neticesinde kazandığınız okulları bitirdikten sonra veya Dicle Üniversitesi'nde ikinci üçüncü sınıfa geldiğinizde, gelip bu eğitim destek evine destek vermenizi de bekliyoruz.” dedi.

Altınkaynak, desteklerini ve katkılarını esirgemeyen herkese teşekkürlerini iletti. Ayrıca, Eğitim Destek Evi hocaları da belediyenin bu tarz bir eğitime destek verdiği için minnettar olduklarını da dile getirdiler.Buluşmanın ardından öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı çiğköfte gelenlere ikram edildi.

HABERE YORUM KAT