1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur Belediyesi meclis toplantısını Satı'da yaptı
Sur Belediyesi meclis toplantısını Satı'da yaptı

Sur Belediyesi meclis toplantısını Satı'da yaptı

Sur Belediyesi her ay bir meclis toplantısını halka açık olarak yapmaya devam ediyor.

A+A-
Sur İlçesi sınırlarında yer alan Satı Köyü'nde düzenlenen halka açık meclis toplantısına, Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma ŞIK BARUT, belediye meclis üyeleri, DBP Sur İlçe örgütü, belediye birim müdürlükleri, mahalle muhtarları ve Satı Köyü sakinleri katılım gösterdi. Toplantı bir aylık mali hizmetlere ilişkin gelir ve gider tablosunun okunmasıyla başladı.
 
Tablonun okunmasının ardından söz alan Eş Başkan Fatma Şık Barut 13 aydan beridir halka açık meclis toplantısı gerçekleştirdiklerini ifade ederek belediye olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında yurttaşları bilgilendirdi. Şık Barut, “On üç ay içerisinde belediyenin imkân ve olanakları çerçevesinde çalışmalarımızı ağırlıklı olarak köylerde sürdürüyoruz. Bu zaman içerisinde yürüttüğümüz çalışmalarda bazen eksikliklerimiz olmuştur. ama şeffaf ve katılımcı belediyecilik ilkesi ile ve halkımızın katılımını sağlayarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
 
Şık Barut'un konuşmasının ardından söz alan yurttaşlar köyde yaşadıkları sıkıntılara değindiler. Özellikle kilitli taş konusunda köylerinin programa alınarak en kısa zamanda çalışmaya başlanması konusunda istekte bulundular. Bunun yanında, alt yapı, köy mezarlığının çevre düzenlemesi, köye içme suyu ve alt yapı konusunda yaşadıkları sorunları dile getirerek bu konularda çözüm üretilmesini istediler.
 
Sorun ve istekleri dinleyen Eş Başkan Fatma Şık Barut bu konularda yurttaşları bilgilendirip, çalışmalarla ilgili izlenecek yol hakkında yurttaşları bilgilendirdi.
 
(Diyarinsesi.org SB)

HABERE YORUM KAT