1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sur Belediyesi Kadın Kurulu, projelerini tanıttı
Sur Belediyesi Kadın Kurulu, projelerini tanıttı

Sur Belediyesi Kadın Kurulu, projelerini tanıttı

Sur Belediyesi Meclis Üyeleri'nin koordinatörlüğünü yaptığı Kadın Kurulu projelerini basına deklere etti. Toplantıya Sur Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Örmek, Meclis Üyeleri Semra Turan, Azize Kutlu, Barış ve Demokrasi Partisi kadın üyeleri ve kadın

A+A-

 Kadın Kurulu toplantısında Sur İlçe'de ikamet eden kadınlara yönelik projeler açıklandı. Projelerin başında “Göz Görmez Gönül Görür” projesi yer alıyor. Proje, Sur İlçe'de yaşayan yaşlı ve kimsesiz insanları ziyaret ederek ve onlar için yemek yapıp evlerini temizlemek amacını taşıyor. Ayrıca onları dışarı çıkararak farklı ortamlarda zaman geçirmelerini de sağlamak.

İkinci proje “Hoş Geldin Bebek”.  “Hoş Geldin Bebek” ile Sur İlçe'de yeni doğan bebekleri ziyaret etmek ve bu ziyaret sırasında bebek için hazırlanmış olan sepeti hediye etmek. Sepet içerisinde yeni doğan bebek için gereken malzemeler bulunacak. Bunun yanında Kürtçe masal anlatan oyuncak bebek ve Kürtçe masal kitapları yer alacak.

Son olarak “Bin Hayal Bin Umut” projesi. Bu proje de ise belediye sınırları içinde ikamet eden ve çocuk sahibi olamayan ailelere yönelik. Proje Çocuk İstiyorum Derneği (ÇİDER), Tabipler Odası, Acı Badem Hastanesi ve Sur Belediyesi'nin ortak yürüttüğü bir proje olacak.  Çocuk Sahibi olamayan aileler için belirli bütçeler oluşturularak tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmaları sağlanacak. Projelere isteyen herkes katılarak katkı sunabilirler.