1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur Belediyesi halk toplantısı düzenlendi
Sur Belediyesi halk toplantısı düzenlendi

Sur Belediyesi halk toplantısı düzenlendi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediyesi'nin düzenlediği halk toplantısında konuşan Belediye Eşbaşkanı Seyit Narin, Diyarbakır'da görevli olan paralel yapı unsurlarının demokrasinin gelişmesini istemediğini belirterek, "Birileri provoke etmek istiyor

A+A-
Sur İlçe Belediyesi'nce halk toplantısı düzenlendi. Fatihpaşa Mahallesi'ndeki Eşit-Özgür Yurttaş Derneği'nde düzenlenen toplantıda, belediyenin gelir ve giderlerine ilişkin bilgilendirme yapıldı.
 
Daha sonra konuşan Belediye Eş Başkanı Seyit Narin, belediye meclisinin kararıyla her ay düzenledikleri meclis toplantılarının bir gününü halka gelir ve giderler ile hizmetlerini aktarmaya ayırdıklarını belirtti.
 
Toplantıya Belediye Eş Başkanı Fatma Şık Barut'un, Kobani'de kardeşinin hayatını kaybetmesi nedeniyle katılmadığını anımsatan Narin, "Bu da bizim Kürtlerin özgürlük arayışının bir gerçeğidir. Elbette her gencimizin, her yurttaşımızın acısı büyüktür bizim için. Ama her yitirdiğimiz değerin de bu halkı geleceğine bir adım daha yaklaştırdığını biliyoruz. Kobani, Ortadoğu ve Kürtler için özgürlüğün kalesi, özgür yarınların geleceği açısından önemli bir yerleşim alanıdır. Yüzyıllarca birbirine kırdırılan halk Kobani ruhuyla tek vücut oldu. Kobani'de yaşayan halk bizim kardeş halkımızdır" dedi.
 
"KARDEŞLİĞİN GELİŞMESİNİ İSTEMEYENLER VAR"
 
Narin'in konuşmasının ardından toplantıya katılan vatandaşlar sorunlarını ve taleplerini anlattı. Bir vatandaşın, dün akşam saatlerinde bir grup polisin dernek binasına gelerek, kendilerini rahatsız ettiğini anlatması üzerine konuşan Narin, şunları kaydetti:
 
"Paralel yapı unsurları burada görevli. Burada demokrasinin ve kardeşliğin gelişmesini istemeyen unsurlar var. Ancak burası bir mahalle meclisidir. Birileri provoke etmek ister. Ama biz asla provokasyonlara gelmemeliyiz, gelmeyeceğiz de. Biz bu toplumun özgürlüğü, bu ülkenin demokrasisi ve halkların kardeşliği için tüm çabayı sarf edeceğiz."
 
(MP-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT