1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sur Belediyesi gençleri yaz okulunda buluşturdu
Sur Belediyesi gençleri yaz okulunda buluşturdu

Sur Belediyesi gençleri yaz okulunda buluşturdu

Sur Belediyesi Sur ilçesi yaşayan bütün çocuklar için yaz tatillerini değerlendirmesi ve faydalı aktiviteler yapması amacıyla Seyrantepe spor kompleksinde yaz spor okulu açtı.

A+A-

Sur Belediye Eş Başkanları Seyid Narin, Fatma Şık Barut Sur Belesiye spor Eşbaşkanları Belediye meclis üyeleri, Amatör kulüpler federasyonu (A.S.K.F ) başkanı Remzi Dayan,Türkiye antrenörler derneği Diyarbakır şube başkanı A.Samet Karakaş,  Futbol il temsilcisi İhsan Kızıl katılımıyla açılış düzenlendi.


Yaz spor okulunda Futbol ve Voleybol branşlarında faaliyet gösterecek. Yaz okulunda146 futbol ve 38 kadın voleybol oyuncuları yer almaktadır. Yaz okulunda futbol Branşında 5 Antrenör Voleybol Branşında ise 2 Antrenör hoca çalışmalar başlatıldı.


Yaz okullarının daha farklı branşlarla zenginleştirerek her yaz geleneksel hale getireceğini söyleyen Seyid Narin, “Sokaklardan, mahallelerden ve köy mahallelerinizden gelen geleceğimiz olan siz değerli çocuklar spor yaşamınıza adapte olmak için başlattığımız çalışmaya katkılar sunan değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Spor sadece oyun değildir sağlıklı bir nesil yetiştirmektir. Ahlaklı ve yarınları algılayarak, bilerek toplumsal yaşamın kültürünü öğrenerek ve kendi toplumsal gerçeğini kendi yaşamına entegre etmek Olur. Bu çerçevede geleceğe umutla bakan sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Sporun meslek, dostluk ve arkadaşlık olduğunu ifade eden Fatma Şık Barut, “Spor hayatımızın bir parçasıdır. O yüzden hem kız çocuklarımız hem erkek çocuklarımıza böyle fırsatlar yaratmak bizim sorumluluğumuzdur. Bizlerde sizler gibi çocukları gençleri bir arada dostluk arkadaşlık çerçevesin de böylesi etkinliklerde görmek ve buluşturmak istiyoruz. Özellikle kız çocuklarımızın daha fazla spor etkinliklerine katılmaları için bu zeminleri oluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Şık Barut, etkinliklerin sadece yaz spor okulu ile sınırlı kalmayacağını ve hayatlarının bir parçası olarak yaşam alanlarına götüreceklerini ve teşvik edeceklerini de belirtti.


Eşbaşkanlar, hocalarına ve genç sporcu adaylarına başarılar dilediler.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler