1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şüpheli tankerde ham petrol ele geçirildi
Şüpheli tankerde ham petrol ele geçirildi

Şüpheli tankerde ham petrol ele geçirildi

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da jandarma ekipleri tarafından tespit edilen şüpheli bir tankerde 30 ton ham petrol ele geçirildi.

A+A-

Jandarmayı fark eden şüpheli veya şüpheliler tankeri bırakıp kaçtılar. 

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Övündüler Mahallesi Tokaçlı mezrasında bulunan Botaş boru hattının bulunduğu bölgede Jandarma ekipleri tarafından tespit edilen şüpheli bir tankerde 30 ton ham petrol bulundu. Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bağlar İlçe Jandarma Komutanlığı’nca Botaş boru hattından hırsızlık ile mücadele kapsamında önleyici kolluk devriyesi icra edilmiştir.

İcra edilen devriye faaliyeti esnasında, Bağlar ilçesi Övündüler mahallesi Tokaçlı mezrasında bulunan Botaş boru hattının bulunduğu bölgede şüpheli bir araç tespit edilmiş, Jandarma ekiplerini fark eden şüpheli veya şüphelilerin, içerisinde yaklaşık 30 ton ham petrol bulunan akaryakıt tankerini olay yerinde bırakarak kaçtıkları tespit edilmiştir.

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen 1 adet tanker, tanker içerisinde bulunan 30 ton ham petrol ve suçta kullanılan malzemelere el konulmuştur. Olay yerinden kaçan ve kimlikleri tespit edilen şüpheli ve şüphelilerin yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir” denildi.

(EK-ÖZ-Y)

HABERE YORUM KAT