1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Süper lige ihtiyacı var
Süper lige ihtiyacı var

Süper lige ihtiyacı var

2 Milyon nufüslü Diyarbakır ilinin,hem maddi hemde manevi olarak Süper lige ihtiyacı vardır, diyor Diyarbakır’lı futbol severler.

A+A-

Diyarbakır’lılar her geçen gün futbole küstürülüyor diyen bir gurup taraftar adına bir açıklama yapan Zülfü Tekinalp,  “ Nufüsü bizim kadar olmayan bir çok kent PTT 1.liginde ve süper ligde kentlerini temsil ediyor.

Ama ne yazıkki  tarihi sportif başarılırla dolu Diyarbakırspor’umuzun iki takımı her ne hikmetse üst liglere çıkamıyorlar. Bu takımlarımız üst liglere çıksalardı eski Diyarbakırspor’umuzun gönleri gibi madde ve manevi moral yönünden kentimizde yaşayanlar mutlu olurlardı. Ama şimdi maalesef her iki takımda istenileni yapamıyor.

Yapsalar hem kendileri hem bizler. Birlik beraberlik içerisinde eski süper günlerimize döneriz. Bizim bu iki takımdada gördüğümüz eksik futboldan anlamayanların bir çoğunun görevde olmasıdır. Her iki takımımızında başarılı olabilmesi için süper transferler, iddialist Teknik Direktörler bulması başarısızlığı kabul etmemeleridir.

Her şey paraya ve futbol bilgisine bağlıdır. Yoksa üst ligler her sezon sonunda olduğu gibi hayal ve hüsran olur yerimizde sayarız. Diyarbakır olarak 21 plakalı ilimizin futbolde başarılı olmasını ve süper lige çıkmasını istiyoruz. Niye olmasınki başka iller başarılı oluyorda biz niye olmayalım “ dedi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler