1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Süper Lig hakeminden Diyarbakırspor'a eğitim
Süper Lig hakeminden Diyarbakırspor'a eğitim

Süper Lig hakeminden Diyarbakırspor'a eğitim

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır bölgesi başarılı Süper Lig hakemi Nihat Mızrak, Diyarbakırspor'lu futbolcular ve teknik heyete,oyun kuralları ve bu sezon uygulanacak değişiklikler hakkında bilgi verdi.

A+A-
HAKEM NİHAT MIZRAK :'HAKEMLERE KARŞI ÖN YARGILI OLMAYIN, İŞİNİZE ODAKLANIN'
 
Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'ndaki Cep Sineması'nda yapılan ve Futbol Şube Sorumlusu Cemal Doğrul,teknik heyet ile futbolcuların katıldığı 2 saatlik mini seminerde hem görüntülü hem de teorik eğitim veren Mızrak,futbolculara çeşitli soruların yer aldığı bir test vererek cevaplandırmalarını istedi,hakemlerle uğraşmak yerine kendi işlerine odaklanmaları halinde bu durumun başarıyı getireceğini söyledi.
 
'KENDİ İŞİNİZE ODAKLANIN'
Daha sonra hakem-futbolcu diyaloğları ve kart gerektiren pozisyonlarla ilgili örnekleri oluşturan görüntüleri izlettirerek bilgiler veren Mızrak,TFF ve MHK'nin yeni uygulamaları konusunda da uyarılarda bulundu. 14 yıldan beri Süper Lig'de maç yönettiğini belirten Mızrak,”Hakemler de futbolcular da hata yapıyor, yapacak ta. Ancak bu hataları asgariye indirmek gerekir. Futbolcuların yaptığı hataların bedeli takımlarına olumsuz yansıyor. Bazı alışkanlıklar var ve bunların değişmesi şart. Teknik adam ve futbolcuların en az hakemler kadar kuralları bilmesi ve bunlara dikkat etmesi lazım. Mesela hakemlerle uğraşmayın. Kendi işinize odaklanın. Bunu yaparsanız ne hakemlerle ne de başkalarıyla sorununuz olmaz.” dedi.
 
'ÖNYARGILARLA HAREKET ETMEYİN'
MHK'nin bazı konularda taviz verilmemesini istediğini belirten Mızrak, daha sonra soru-cevap şeklinde futbolcularla konuşarak kafa karışıklığına yol açan konularda aydınlatıcı bilgiler aktardı. Mızrak, kentin futbolculardan olan beklentisini de aktardı. Mızrak,”Diyarbakır, Süper Lig yaşamış önemli bir kent. Bu kentin bir an önce hak ettiği yere gelmesini istiyoruz. Bu kadar yatırımın karşılığında sizden istenen şampiyonluk kazanmamızdır. Hakemler konusunda önyargılarla hareket etmeyin. İnşallah sezon sonunda özlenen şampiyonluğu kentimize kazandıracaksınız.” İfadelerini kullandı.
 
KULÜPTEN NİHAT HOCAYA TEŞEKKÜR
Diyarbakırspor kulübü de eğitim desteğinden dolayı Mızrak'a teşekkür etti. Açıklamada,”Kentimizin hakemlikteki gurur kaynağı olan sayın Nihat Mızrak hocamızın teknik heyet ve futbolcularımıza eğitim vermesi bizleri çok mutlu etti. Çok başarılı bir çalışma oldu. Futbolcularımız alanında uzman olan hocamızdan çok değerli bilgiler aldılar. Bundan sonra da hocamızdan yararlanmaya çalışacağız. Nihat Mızrak hocamıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” İfadeleri kullanıldı.
Diyarbakırsporlu futbolcular, eğitim çalışmasından sonra Sümerpark'ın doğal güzellikleri içinde toplu olarak resim çektirdi.

HABERE YORUM KAT