1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SunExpress Havayolları Diyarbakır uçuşlarından memnun
SunExpress Havayolları Diyarbakır uçuşlarından memnun

SunExpress Havayolları Diyarbakır uçuşlarından memnun

Sektörde 20 yıla yaklaşan tecrübesiyle yurtiçi ve yurtdışı uçuşları yapan SunExpress Havayolları, iki yıl önce başlattığı Diyarbakır uçuşlarından memnun.

A+A-

Sektörde 20 yıla yaklaşan tecrübesiyle yurtiçi ve yurtdışı uçuşları yapan SunExpress Havayolları, iki yıl önce başlattığı Diyarbakır uçuşlarından memnun.

Alman havayolu Lufthansa ile Türk Hava Yolları'nın ortak girişimi olarak 1989 yılında kurulan SunExpress, iç hat uçuşlarının yanı sıra 2001 yılından bu yana İstanbul, İzmir, Antalya'dan direk yurtdışı uçuşları gerçekleştiriyor.

Düzenlediği basın toplantısında firmanın yurtiçi uçuşları hakkında bilgi veren SunExpress Satış ve Pazarlama Müdürü Emre Bahtoğlu, son yıllarda hızla gelişen Diyarbakır'a 2006 yılından itibaren İzmir'den uçuş başlattıklarını söyledi. İlk günden itibaren gösterilen yoğun ilginin kendilerini farklı iller ile Diyarbakır'ı bağlamaya yönelttiğini kaydeden Bahtoğlu, "Geçen iki yıllık süre zarfından Diyarbakır'ı İzmir'in yanı sıra İstanbul Sabiha Gökçen'e, Antalya'ya, Bursa'ya bağladık. Diyarbakır'dan farklı illere seferler düzenlerken Diyarbakır'ın gelir durumu, potansiyeli, şehirlere olan uzaklığını, insanların daha kısa sürede ulaşma isteğini gözönünde bulundurduk. 2 yılda Diyarbakır'dan 300 bine yakın yolcu taşıdık. Bunun 100 bini son 6 ayda taşınan yolcudur. SunExpress olarak Diyarbakır'a yaptığımız uçuşlardan ve bize gösterilen ilgiden memnunuz. Diyarbakırlıların desteğiyle bu uçuşların bölgenin turizm ve ticaretine katkı koyacağını düşünüyoruz. Gelecek yıl filomuza 4 yeni uçak daha katmamız halinde buradan farklı illere yeni seferler yapmayı planlıyoruz." dedi.

Halen filosunda 17 uçak bulunan SunExpress, 6.3 filo yaş ortalaması ve 3 bin 300 yolcu kapasitesine sahip bulunuyor. Firma Diyarbakır'dan İzmir'e Çarşamba ve Cumartesi günleri bir, Salı ve Cuma günleri iki, İstanbul Sabiha Gökçen'e Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri birer, Antalya ile Bursa'ya da Salı ve Cuma günleri birer sefer düzenliyor. İç hat bilet fiyatları ise herşey dahil 49 YTL'den başlıyor