1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sunay Caddesine yeni görünüm
Sunay Caddesine yeni görünüm

Sunay Caddesine yeni görünüm

Bağlar sınırları içerisinde bulanan Koşuyolu Parkı ve Sunay Caddesi'nde Bağlar Belediyesi tarafından başlatılan yol, yaya kaldırımı ve duvar yapım çalışmalarında sona gelindi.

A+A-
Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık üç ay önce Kaynartepe Mahallesi'nde bulunan Sunay Caddesi'nin yol yapım ve yaya kaldırımı ile Koşuyolu Parkı'nın duvar çalışmaları son aşamaya geldi. Diyarbakır'ın en işlek caddelerinden biri olan Sunay Caddesi'nde Ağustos ayında başlayan çalışmalar, halkın da desteği sonucu yeni görünümüne hazır hale gelindi.  
 
Bağlar Belediyesi Peyzaj Mimarı Ferit Tutşi, Koşuyolu'ndaki dış cephe çalışmalarının yüzde doksanın bittiğini ve en kısa zamanda son halini yurttaşlara teslim edeceklerini söyledi. Tutşi, “Yaklaşık bir ay içerisinde kaldırımları, refüjleri, aydınlatma yamalarını ve ağaçlandırma çalışmalarını bitireceğiz. Cephe yenileme çalışmamızla beraber bir sonuca ulaşmayı planlıyoruz. Bu konuda halkın tepkileri oldukça olumlu oldu. Belediye çalışmalarına dahil olmak istiyorlar. Şuana kadar bin 400 metre uzunluğundaki bir hat da çalışma yaptık. Bu hattın yaklaşık 900 metresini bitirmiş durumdayız. 500 metrelik bir hat kaldı. Bir ay içerisinde bu alandaki çalışmalarımızı bitirmeyi hedefliyoruz” dedi. 
Bağlar Belediyesi'nin faaliyetlerini beğeni ile takip ettiklerini söyleyen esnaf Abbas Çelebi ise şöyle konuştu: “Bağlar Belediyesi'nin çalışmalarını beğeni ile karşılaşıyoruz. Yaklaşık üç aydır burada çalışma yapıyor, hizmetlerini beğeniyoruz. Bizim biraz yeşilliğe ihtiyacımız var, o sorunun da giderilmesini istiyoruz.” 

HABERE YORUM KAT