1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sunay Caddesi'ndeki çalışmaları tamamlandı
Sunay Caddesi'ndeki çalışmaları tamamlandı

Sunay Caddesi'ndeki çalışmaları tamamlandı

Bağlar Belediyesi tarafından Sunay Caddesi'nde başlatılan apartman bakım ve çevre düzenlemesi projesi tamamlandı.

A+A-
Sunay Caddesi'nde başlatılan çalışmalarda 52 bina giydirilirken, Koşuyolu Parkı'nın duvar yıkımı, yol ve yaya kaldırımı çalışmaları belediyeye 1 milyon 200 bin TL mal oldu. 
 
Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Kaynartepe Mahallesi'nde yazın sonlarına doğru başlatılan çalışmalar tamamlandı. Sunay Caddesi'nin tamamını yenileyen Bağlar Belediyesi, bu kapsamda toplam 52 binayı giydirdi ve taşları eskimiş yol, yaya kalırım çalışmalarını da tamamlayarak halkın hizmetine sundu. Yüksek duvarlara sahip Koşuyolu Parkı'nın duvarını yıkan Belediye ekipleri, yerine renkli çakıl taşları kullanarak parkın gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Parka hoş bir görüntü kazandıran Bağlar Belediyesi, aynı zamanda su perdesi ve görsel ışıklandırma yaparak Sunay Caddesi'nin yeni görüntüsü ile Diyarbakır'ın en çok dikkat çeken caddelerinden biri haline getirdi.
 
Maliyeti 1 milyon 200 bin TL
 
Peyzaj ve cephe yenileme çalışmaları kapsamında toplam 52 tane binanın cephesini yalıtımlarıyla birlikte bitirdiklerini dile getiren Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Peyzaj sorumlusu Ferit Tutşi, kaldırım çalışmalarını da bitirdiklerini söyledi. Ağaç ve çim çalışması için havaların düzelmesini beklediklerini sözlerine ekleyen Tutşi, “Artık daha sağlıklı kaldırımlar ve daha güzel görünüme sahip binalar çarpacak gözümüze. Bu çalışmalarımız bize 1 milyon 200 bin liraya mal oldu. Bu miktarın içinde Koşuyolu duvarının yıkımı, peyzaj çalışmaları da yer alıyor. Bu çalışmamızla parkın şehirle olan bağlantısını açmış olduk” dedi. 
 

HABERE YORUM KAT